Цей інструмент назавжди вписався в фольклор. Регулярно наступає на граблі лише той, хто розкидає їх по ділянці. А справжній садівник навіть до такого нехитрим знаряддя відноситься дбайливо

З нудьги на всі руки

Щоб граблі не нудьгували без роботи, вони повинні бути
універсальними. Розбивати грудки, рихлити і вирівнювати землю, видаляти з грядок залишки бур’янів і коріння, аерірованной, згрібати сміття, вичісувати траву – все це їм під силу.

Конструкція універсальних граблів проста: металевий наконечник (робоча частина з недовгими зубами) і держак.

Найдешевший і недовговічний інструмент – той, що зроблений з пофарбованого заліза. Гарні граблі мають робочу частину з високоякісної сталі. Але зараз прийнято вважати, що сучасні ручні знаряддя повинні бути легкими. Тому на прилавках з’явилися граблі з робочою частиною і живцем із загартованого алюмінію – їх вага не перевищує 800 м. Є граблі з робочою частиною з особливо міцного пластику – вага насадки (при ширині близько 40 см) не більше 200 м.

Універсальні граблі можуть бути з прямими(круглими) і плоскими (перпендикулярними живці) зубами, досить короткими або крученими. Кручені зуби, вирівнюючи перекопана землю, краще видаляють залишки бур’янів і коріння, спушують і «збивають» поверхню грунту. А граблями, у яких плоскі прямі зуби, зручніше вирівнювати і підправляти грядки.

Робота йде на лад, коли ширина наконечника вибрана правильно. Для розпушування і вирівнювання великих площ зручна досить широка робоча частина. Але якщо мова йде про маленьких вузьких грядках, контейнерних посадках і т.д., краще обзавестися міні-граблями. У них вузька (8-10 см) робоча частина, трохи зубів I і, як правило, коротка ручка.

Легка робота на важкій землі

Важкі грунту практично не піддаються звичайним граблях. А легким пластиковим там взагалі робити нема чого – швидко зламаються. Саме для важких грунтів, для розпушування жорсткої кірки на поверхні, для розбивання I щільних грудок придумані граблі-аератор.

Їх особливість – міцні загострені зуби-ножі 1 з гальванічним покриттям. Вони обробляють грунт I жорстко, буквально прорізають. Такі граблі легко справляються з мохом, вичісують відмерлі частини трави.

Фрезерованому граблі – ті ж граблі-аератор, тільки двосторонні, з двома рядами зубів. Часті закруглені зуби відмінно справляються з прибиранням не тільки трави і листя, але також гальки і твердого сміття.

Боротьба з опалим листям

Прибрати сміття можна і універсальними граблями. Але чи завжди це зручно? Для ніжної газону металеві граблі, здатні розбивати щільні грудки землі, все-таки важкуваті. А короткі зуби швидко забиваються листям і травою – доводиться перериватися, щоб очистити їх.

Тут на допомогу прийдуть спеціальні збиральні граблі – легкі, придумані саме для згрібання з газону опалого листя, скошеної трави. Відмінність всіх збиральних граблів – видовжені, злегка пружні при роботі зуби, зігнуті під кутом до основи.

Збиральні граблі бувають двох типів – звичайні (традиційні) і віялові. Зуби віялових сильніше пружинять – робота йде швидше, тільки до цього їх властивості потрібно пристосуватися. Їх робоча частина біля рукоятки вузька, а у згину максимально широка, що розходяться віялом (звідси й назва).

У традиційних збиральних граблів зуби розташовуються по всій ширині підстави. Чим більше поле діяльності, тим ширше повинна бути робоча частина (до 70-80 см). На менших ділянках легше управлятися з сільгоспзнаряддя, захоплюючим 30-50 см. Дуже зручні граблі з регульованим відстанню між зубами (в діапазоні 30-55 см, регулятор – рухома платівка).

Мінімальна ширина захвату потрібна при збиранні вузьких газонів, бордюрів і проходів між посадками. А для крихітних газончики, клумб, альпінаріїв зручні ручні граблі, робоча ширина яких 10-12 см.

Спеціальні граблі придумані для очищення газонів від скошеної трави. Їх укорочені зуби забезпечені планками, які допомагають скачати сіно у валки. Такі фірмові граблі мають велику ширину захвату – 60-73 см.

Іноді граблями називаються пристосування, що належать незрозуміло до якого виду сільгоспзнарядь. Наприклад, конструкція «граблі для видалення бур’янів» має на кінці рукоятки зсувні зуби з нержавіючої сталі. Зуби втикають в землю, прямо на бур’ян, натискають ногою на педаль. Пристосування захоплює бур’ян разом з корінням. Рух рукояткою – і бур’ян витягнуто з краю, ще один рух – зуби вільні, бур’ян відкинутий в бік. Такими граблями зручно видаляти з газону випадково виросли кульбаби, осот, кропиву і т.д.

З ручкою чи без?

Більшість граблів продаються без держака. Покупка комплекту з одного живця і декількох насадок дозволить відчутно зекономити. Але при покупці треба обов’язково звернути увагу на міцність і простоту механізму приєднання насадки і держака.

Контакти

ПП "Водолій - ЯП"

вул. Дудаєва, 26 
м. Івано-Франківськ
Україна, 76000

тел.факс +38(0342)750752
vodoliyopt@ukr.net

Директор 
тел. +380 (50) 9616429

Оптовий магазин
тел. +380 (68) 9142783

Роздрібний магазин
тел. +380 (097) 640 12 61

Інтернет замовлення
тел. +380 (097) 640 12 61

Лічильники

  

  

 

 

Наші магазини

В наших магазинах ви знайдете все, що потрібно для господаря та господині.

Адреса магазину: вул. Дудаева, 26,
м.Івано-Франківськ,
 (097) 881 57 93

У випадку відсутності зв'язку з нашими менеджерами: 

директор Яцків Петро Петрович
тел. (050) 96 16 429