Вибір лопати – важлива справа
Від прадавнього часу яких тільки лопат не з’являлося на світ! І по сьогодні лопата продовжує свою еволюцію. Тому слова, винесені в заголовок, відповідають дійсності.
Як усі ми вже знаємо лопата – це садовий інструмент для вскапиванія землі, що складається з клинка і ручки. Такі лопати відносяться до виду штикових лопат, вона має загострену форму. Але лопата використовується не тільки на садових ділянках, є лопати для прибирання снігу. Вони відносяться до совковим видів лопат, з квадратним широким совком, виготовленим з фанери, пластмаси або алюмінію. Навіть використовуваний нами вдома совок, для прибирання сміття, є видом лопати. Так само існує лопата для випікання хліба. Навіть у Біблії згадується про таку лопаті, як про атрибут бога – «Лопата Його в руці Його”. Така лопата зроблена повністю з дерева, на ній хліб саджали в піч.
Вибрати відповідну Вам лопату не так складно, але потрібно спиратися на ті функції, які ви хочете, щоб виконувала лопата. Не потрібно забувати і про зручність лопати, адже якщо ви купите лопату з прямим живцем, то для важких робіт вона не підійде, існують лопати, створені з живцем ергономічної форми, і це корисно, адже зменшується навантаження на спину, і така лопата ідеально підходить для довгої і важкої роботи із землею.
Так само звертайте увагу вага лопати, адже дуже незручно працювати, коли у ваших руках важкий інструмент. Деякі виробники випускають лопати з легких матеріалів, що поліпшує властивості лопати.
І особливу увагу потрібно приділити клинку. Зазвичай його виготовляють зі сталі, але краще всього вибирати лопату зроблену з титану, такі лопати дуже міцні, не гнуться і набагато легше сталі.
Вибираючи лопату, завжди оцінюйте вигляд і конструкцію лопати. І якщо ви все зробите правильно, працювати на вашому садовій ділянці буде для вас суцільним задоволенням.
Вибираємо по металу
Про сталь вже сказано. Така лопата вимагає до себе певний догляд, аби вона не ржавіла. Після роботи її обов’язково треба чистити та змазувати солідолом.
Для виготовлення лопат також використовують нержавіючу сталь. Такі лопати в заводських умовах покривають антикорозійними матеріалами.
У нас є з чого вибрати. І, до речі, європейські лопати зустрічаються і в нас: у господарських (фермерських) магазинах і на ринках. Всі вони мають власні особливості і призначені для різних видів робіт.
Перерахуємо:
Совкова лопата
Штикова лопата
Лопата Американка
Совки
У роботі лопатою багато залежить від вершка держака. В Європі він обов’язково має поперечну ручку на противагу нашим держакам, що просто округлюються та шліфуються.
Т-подібна ручка із звуженим у місці кріплення до держака кінцем, дозволяє міцніш триматися за нього, пропустивши ручку між пальцями.
Ручка, що повторює форму долоні, − сприяє економії сил.
Петлесхожі ручки зручні. Але їх виробники роблять з пластика. Тому такі ручки часто ламаються. Із таких ручок більш-менш надійна та, що має посилену конструкцію завдяки перемичці.